Cílem Monera není jen vytvořit zastupitelné platidlo, ale pokračovat ve výzkumu v oblasti finanční bezpečnosti, kde kryptoměny hrají významnkou roli. Níže najdete výstupy z naší práce v rámci Monero Research Lab (obdoba vývojové laboratoře), kam budeme v budoucnu přidávat další materiály.
Abstrakt: Tato práce popisuje možný útok na anonymní systém založený na kruhových podpisech. podnětem je kryptoměnový protokol CryptoNote 2.0 údajně publikovaný Nicolasem van Saberhagenem v roce 2012. Již dříve bylo prokázáno, že nesledovatelnost spočívající v zakrytí páru jednorázových klíčů, může záviset na nesledovatelnosti všech klíčů, které jsou použity pro vytvoření kruhového podpisu. To může vést k možné řetězové reakci ve sledovatelnosti kruhových podpisů, znamenající ztrátu prvku nesledovatelnosti v celé síti, pokud dojde k špatnému výběru parametrů a útočník disponuje dostatečným procentuálním množstvím sítě. Podpisy jsou ale stále jednorázové a tedy i tak by útok nemusel nutně znamenat ohrožení anonymity uživatelů. Mohlo by ale dojít k oslabení odolnosti, kterou CryptoNote má vůči blockchainové analýze. Tato práce neprošla oponenturou a vyjadřuje tak pouze výsledky interního bádání.
Přečíst si celou práci
Abstract: 4. září 2014 došlo k neobvyklému a neotřelému útoku na Monero síť. Tento útok rozložil stávající síť na dvě podskupiny, které odmítaly vzájemně uznat legitimitu strany druhé. Toto mělo nespočetné důsledky, z nichž spousta ještě ani není známa. Útočník měl k dispozici krátký časový úsek, kdy mohlo dojít k vytvoření padělků. Tato práce popisuje nedostatky CryptoNote referenčního kódu, jež umožnili tento útok a představuje řešení z dílny Rafaela Freemana z Tigusoft.pl a následně Cryptonote teamu, také popisuje současnou opravu v Monero kódu a debatuje nad tím, co přesně způsobil zfalšovaný blok v rámci sítě. Tato práce neprošla oponenturou a vyjadřuje tak pouze výsledky interního bádání.
Přečíst si celou práci
Úvod: V poslední době se objevily pochybnosti o zdrojovém kódu a protokolu CryptoNote na základě toho, že se jedná o více komplikovaný protokol než má například Bitcoin. Cílem této práce je uvést na pravou míru některá nedorozumění a vyjasnit některé zdánlivě tajemné aspekty Monero kruhových podpisů. Nejprve porovnám matematiku v CryptoNote kruhových podpisech (tak, jak je popsána v [CN]) s matematikou v [FS], na čemž je CryptoNote založen. Následně porovnám matematiku kruhových podpisů se skutečným Cryptonote kódem.
Přečíst si celou práci
Abstrakt: Zabýváme se identifikací několika blockchain analysis útoků, které mají vliv na snížení nesledovatelnosti v CryptoNote 2.0 protokolu. Analyzujeme možná řešení, rozebíráme plusy a mínusy těchto řešení a nabízíme vylepšení Monero protokolu, která přispějí k dlouhodobé odolnosti kryptoměn proti blockchain analysis. Naše doporučená vylepšení pro Monero obsahují na úrovni protokolu a v celé síti mix-in zásady v hodnotě n = 2 cizí výstupy na kruhový podpis, zvýšení této hodnoty na n=4 na úrovni protokolu po dvou letech a v mezidobí defaultní hodnotu n = 4 na úrovni peněženky. Také doporučujeme posílání Monero výstupu po vzoru torrentu. Dále rozebíráme neuniformní, na době závislou, mix-in výběrovou metodu pro snížení dalších forem blockchain analysis které jsme identifikovali, ale zde už nedáváme žádná formální doporučení na implementaci a to z různých důvodů. Práce se následně detailně zabývá důsledky těchto vylepšení. Tato práce neprošla oponenturou a vyjadřuje tak pouze výsledky interního bádání.
Přečíst si celou práci
Abstrakt: Tato práce představuje metody krytí výše transakce u silně decentralizované anonymní kryptoměny Monero. Podobně jako Bitcoin, Monero je kryptoměna, která je distribuovaná prostřednictvím proof of work "těžby". Původní monero protocol byl založen na CryptoNote, který používá kruhové podpisy a jednorázové klíče pro zakrytí cíle a původu dané transakce. Nedávno byla Bitcoin Core Developerem Gregory Maxwellem probrána a implementována technika využívající závazkové schéma pro zakrytí výše transakce. V tomto článku je popsán nový typ kruhového podpisu, Multi-layered Linkable Spontaneous Anonymous Group Signature, který umožňuje skrýt částky, původ i cíl transakce a to efektivně a ověřitelně. Jsou zde popsána některá rozšíření protokolu, jako Aggregate Schnorr Range Proofs nebo Ring Multisignature. Autor by rád uvedl, že první koncepty této práce byly publikovány v rámci monero komunity a na bitcoin research irc channelu. Hashované blockchain koncepty jsou dostupné v [14] a ukazují, že práce na tomto výzkumu byla zahájena v létě 2015 a ukončena v říjnu 2015. Eprint je dostupný na http://eprint.iacr.org/2015/1098 .
Přečíst si celou práci
Toto je původní cryptonote paper, který napsal cryptonote tým. Po přečtení byste měli chápat, jak obecně funguje cryptonote algoritmus.
Monero Research Lab zveřejnila cryptonote whitepaper s komentářem. Představuje jakýsi neformální posudek slibů uvedených ve whitepaperu. Také se pomocí snadnějších pojmů snaží vysvětlit některé komplikovanější koncepty.
Tento text je formální posudek původního cryptonote paperu MRL odborníka Brandona Goodella. Brandon detailně zkoumá tvrzení a matematické výpočty obsažené v cryptonote paperu.